Почетна / Серии / 100-те најпопуларни прајм-тајм серии | 2/100

100-те најпопуларни прајм-тајм серии | 2/100

 

Ве запознаваме со 100-те најпопуларни американски прајм-тајм програми на сите времиња. Од сапунски серии, преку трилер мистерии, од реални шоу програми до анимирани серии. Во следните месеци ќе се дружиме со она што вреди да се издвои како револуционерен производ во формат на ТВ програма.

 

 

99. The X-Files (1993)
Досиеја Х

Двајца FBI агенти, Фокс Малдер (верникот) и Дана Скали (скептичната) се справуваат со НЛО во своите секојдневни задачи.

Улоги;David Duchovny, Gillian Anderson, Mitch Pileggi, Robert Patrick

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Белгиската верзија на познатата „La casa de papel“ на Сител по полноќ

Од понеделник до петок во 00.30 часот на Сител место “Тhe Librarians” ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!