Почетна / Живот / Хотел „Бристол“ заминува во историјата. Клуч на врата!

Хотел „Бристол“ заминува во историјата. Клуч на врата!

 

Најстариот скопски хотел „Бристол“ повеќе не работи. Хотелот којшто е изграден во 20-тите години на минатиот век од фамилијата Караџа е затворен!

„Без да ни кажат ништо, одеднаш добивме решенија за технолошки вишок. Тоа за нас е шок затоа што не сме луѓе во години и се прашуваме кој ќе не вработи. Инаку како причина за затоврањето на хотелот, ни рекоа дека е од економски причини и не добивме никакво дополнително објаснување“, изјавува за Телма Свето Славевси, вработен во „Бристол“.

И останатите вработени се зачудени што е донесена одлука за затворање на хотелот. Според нивните изјави, терасата функционирала совршено, но хотелот не работел како што треба затоа што веќе 30 години ништо не било инвестирано во него.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт под свеќи за прв пат во Македонска Филхармонија

Виртуозот на виолина Марио Хосен и „Профундис“ ја носат „Candlelight“ магијата во Македонија! Илјадници свеќи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!