Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / Твитерџиите ја утепаа членката на жирито во ТЛЗП

Твитерџиите ја утепаа членката на жирито во ТЛЗП

 

Најдобрите твитови од 14.12.2014  #тлзп

 

Уште една спектакуларна вечер помината со најгледаното шоу „Твоето лице звучи познато“ е зад нас. Елена Ристеска маестрална како и секогаш овој пат во улога на Кармен покажа сексипил, но и докажа дека е одлична пејачка. Силен впечаток кај публиката остави Бане со имитацијата на Дино Мерлин, Катарина како Шакира, но и настапите на Неда и Иван не поминаа незабележано. Твитерџиите оваа вечер максимално ја поддржаа Елена Ристеска, а имаше и зошто. Главна тема на Твитер беше фризурата на Марија која е членка во жирито. Еве што тие имаа да искоментираат за учесниците во шоуто и случувањата околу него. Инаку ова беше десетта епизода, остануваат уште само две кои ќе се одржат во живо на Сител телевизија. 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!