Почетна / Серии / Тажна вест | Почина Тони Сопрано

Тажна вест | Почина Тони Сопрано

 

Актерот Џејмс Гандолфини, познат како Тони Сопрано од мегапопуларната серија „The Sopranos“ почина во Италија на 51-та година од својот живот. Како причина за смртта се наведува срцев удар.

 

 

Актерот во Италија престојувал за да го посети 59-то издание на Филмскиот фестивал Таормина во Сицилија, кадешто требал да учествува на еден од настаните, заедно со италијанскиот режисер Габриеле Мучино.

Гандофини има освоено 3 Еми награди за главната улога во текот на шесте сезони на славната серија „The Sopranos”, според многумина една од најдобрите крими серии. Оваа серија во Македонија се емитуваше на А1 телевизија.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Семејната американска драма „Девојките Гилмор“ наскоро на МРТ 1

Конечно нешто ново на каналите на Македонската телевизија. Светски познатата американска драмедија “Gilmore girls” наскоро …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!