Почетна / Серии / Серијата „Огнена љубов“ на Бен Стилер за летен прајмтајм на Телма

Серијата „Огнена љубов“ на Бен Стилер за летен прајмтајм на Телма

Ова не е уште едно реално шоу, ова е пародија на реалните шоуа

Од понеделник до петок во 20 часот и 55 минути на Телма телевизија се емитува комедијата “Burning love”, снимена во 2012 и 2013 година во 42 продолженија. Навидум ќе помислите дека се работи за уште едно риалити шоу од типот на The Bachelor, The Bachelorette или Bachelor Pad, но ова е всушнот серија која е пародија на таквите шоуа. Но, содржината слична на реалните шоуа од натпреварувачки карактер, кои ги споменавме. Маж или девојка е во потрага по совршениот партнер од неколку натпреварувачи кои живеат во иста вила. Во првата сезона, ергенот кој треба да најде сродна душа е Марк Орландо, а во втората сезона, ја имаме Џули која добива шанса да си најде совршен маж.

Во 2013 година е номинирана во категоријата “Short-format Live-Action Entertainment Programs” за наградите ЕМИ, а емитувана е на E!. Пред почетокот на новата телевизиска сезона, Телма со “Огнена љубов” за летна забава во вечерните часови.

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!