Почетна / Серии / Светски познатиот турски хит се доближува до нас

Светски познатиот турски хит се доближува до нас

 

Гледачите на српскиот телевизиски канал Прва конечно ќе можат да уживаат во една од најдобрите турски серии досега снимени, а кога велиме најдобри тоа и го мислиме. Од творецот на најомилените турски серии меѓу народот пристигнува светски позната драма во која главните улоги ги толкуваат Кенан Имирзалиоглу и Берѓузар Корел.

 

 

Оваа серија е откупена и во Македонија од една од телевизиите и го чека својот ред за емитување.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Без никаква најава и информација до гледачите, Алфа ја пушти „Фитнес“

Пред девет месеци, наголемо беше најавувана со секојдневни промоа. Сепак тогаш, руската комедија “Фитнес” не …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!