Почетна / МК Сцена / Погледнете го спотот за починатиот другар на Тајзи

Погледнете го спотот за починатиот другар на Тајзи

 

Тајзи Ви го претставува неговиот нов спот за трагично починатиот другар Гешо. Видео записот се снимаше на повеќе локации во и околу Куманово, а во него учествуваа сите пријатели, многу познаници и сестрата на прерано заминатиот другар, сограѓанин и брат.

 

 

Спотот се снимаше на денот на немилата случка, на едногодишниот помен, а Тајзи со многуте пријатели оддадоа почит за нивниот Гешо, со тоа што овој видео запис ќе биде уште еден момент за негов, вечен спомен. „Чувај ни га боже“ е песна во која Тајзи го изразува својот немир и своите чувства изразени на кумановски, а на истата никој не останува рамнодушен поради тежината на емоциите. На музика на Роберт Билбилов, со текст на Тајзи, спотот го реализираше Иноватива, а на него работеа Александар Пауновски како продуцент, Александар Ивановски – организатор на снимање, Кристијан Теодоров како директор на фотографија, монтажа- Бренсис, по сценарио и режија на Дарко Манасијески – Желе.
 
За спотот, ова се зборовите на Тајзи: ”Плачам и се смеам… Плачам затоа што ни фалиш секој ден се’ повеќе, а во исто време сум среќен затоа што со песнава осеќам дека дел од тебе уште живее во нас. RIP голем човеку!”, а вака изгледа:

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бојана Скендеровски со преработка на „Море сокол пие“

Пејачката Бојана Скендеровски на овој голем ден Илинден ги почасти Македонците со нејзиниот најнов проект, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!