Почетна / Телевизија / Х Фактор / Одржан големиот концерт на „Х Фактор“ во Скопје

Одржан големиот концерт на „Х Фактор“ во Скопје

 

Финалистите од „Х Фактор“ вчервечер ја запалија салата Борис Трајковски која беше преполна со фановите што непрестано го извикуваа името на Даниел Кајмакоски. Концертот го започна токму тој, а потоа се појавија Илма, Тамара, Александра, Лукијан, Фифи, Алекса, Харис, Маид и групите Доктори и 4U.

 

Публиката им покажа како Македонците знаат да сакаат и да уживаат во музиката. Концертот беше поделен во четири блока, а водител на истиот беше Снеже Велков. Приходите од влезниците ќе бидат дадени во хуманитарни цели за настраданите од Србија, Босна и Хрватска. Ова беше последен пат сите овие ѕвезди да ги видиме на едно место, бидејќи во новата сезона не очекуваат нови незаборвани моменти со новите „Х Фактор“ ѕвезди.

 

 

{gallery}062014/xfactor2{/gallery}

фото: Популарно.мк

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!