Почетна / Телевизија / Марина Туцаковиќ за Мите : Со „Чија си“ си како Стиви Вондер

Марина Туцаковиќ за Мите : Со „Чија си“ си како Стиви Вондер

 

Адам испадна од “Ѕвездите на Пинк”, Мите продолжува до победа

 

 

Македонскиот учесник во “Ѕвездите на Пинк”, Адам Лабунски испадна од последната фаза на суперфиналето. Мите Стоилков успеа да влезе во првите тројца натпреварувачи, пеејќи ја познатата “Чија си” од Тоше Проески. Дали Мите ќе биде новата Пинкова ѕвезда и ќе успее да победи, зависи само од вашите гласови.

 

 

И на првата неговата песна во финалето (Зајди, зајди) публиката во Белград најмногу скандираше и аплаудираше, а жирито со еден збор уживаше.

 

 

 Доколу сакате македонска ѕвезда да биде овогодинешна Пинкова ѕвезда, гласајте на 141 – 345, така што испраќате СМС порака со текст : Z (празно место) и редниот број на кандидатот. Гласањето е во тек, гласајте за Мите Стоилков на 141 – 345 :

GLA Z16 –  за Мите Стоилков

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репризи на народни приказни пополнуваат термини на Алфа

Вести, политички емисии и дебати. Во тоа се состои во главно програмата на телевизија Алфа. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!