Почетна / Телевизија / Х Фактор / Маид Хечимовиќ преплашен, тој ли ќе излезе вечерва?

Маид Хечимовиќ преплашен, тој ли ќе излезе вечерва?

 

Учесникот на „Х-Фактор“, Маид Хечимовиќ, ја побара поддршката од своите фанови, бидејќи ова е одлучувачката вечер!

 

– „Помагајте луѓе, вечерва е одлучувачката вечер“, напиша тој на официјалнтата Фејсбук страница на „Х-Фактор“ и ја сподели оваа фотографија.

 

 

Седмиот live е последното полуфинале од првата сезона на шоуто, а вечерва еден од нив ќе излезе, само пет учесници ќе можат да влезат во финалето, нема место за сите шест. Гласајте вечерва и не дозволувајте вашиот фаворит да отпадне уште вечерва.

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!