Почетна / Забава / Мадона е на иста возраст со една од „бабушките“

Мадона е на иста возраст со една од „бабушките“

Доколку некој не знае колку години има поп дивата Мадона, а нејзиниот физички изглед го спореди со, на пример, „бабушката“ Алевтина, сигурно ќе си помисли дека Американката е двојно помлада од Русинката. Но всушност, тие две се родиле во иста година.

Замислете, Мадона и една од „бабушките“ се врснички, иако никој и никогаш не би го помислил тоа, со оглед на младоликиот изглед со кој може да се пофали кралицата на поп музиката. Алевтина Бегишева е родена на 3-ти март во 1958-та година, додека Мадона нешто подоцна, на 16-ти август истата година. Кој би рекол?

 

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бебек ја поканува публиката на концертите во Охрид и Битола

Видео поздрав од легендарниот Жељко Бебек, по повод претстојните концерти кои ќе се одржат овој …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!