Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / Лудило и оган на сцената на ТЛЗП | Даниел Кајмакоски како Рамштајн

Лудило и оган на сцената на ТЛЗП | Даниел Кајмакоски како Рамштајн

 

Вака изгледаше настапот на Даниел во петтата епизода од ТЛЗП

 

Вистински спектакл вечерва на Сител, во најновото издание од најгледаната викенд програма “Твоето лице звучи познато”. Македонскиот учесник Даниел Кајмакоски направи големо шоу на сцена, изненадувајќи ги сите во салата и пред малите тв екрани.

 

 

Даниел го имитираше Тил Линдеман, вокалот на германскиот бенд “Рамштајн” со изведбата на песната “Benzin”. Токму како на настапите на оваа германска индустриал метал група, така и тука на сцената на ТЛЗП, Даниел се појави со пламенофрлачи што малку и ги исплаши членовите на жирито, меѓу кои и Лепа Брена. Во продолжение погледнете го целиот негов настап заедно со коментарите на жирито :

 

DANIEL KAJMAKOSKI | Rammstein – Benzin

DANIEL KAJMAKOSKI | Rammstein – Benzinтвоето лице звучи познато – трета сезона10 април 2016

Posted by Gledy Network on недела, 10 април 2016

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!