Почетна / Забава / Лапсуз во „Круг на знаење“ | Кој беше сопругот на Есма Реџепова?

Лапсуз во „Круг на знаење“ | Кој беше сопругот на Есма Реџепова?

 

Стево Пендаровски или сепак.. Стево Теодосиевки?

 

 

Кој естраден уметник и беше маж на Есма Реџепова?

На ова прашање во квизот “Круг на знаење”, натпреварувачот се збуни и даде неточен одговор. Можеби не го погоди презимето, но го погоди името. Погледнете кој беше одговорот :

 

Кој македонски естраден уметник беше сопруг на Есма Реџепова?

КОЈ МАКЕДОНСКИ ЕСТРАДЕН УМЕТНИК БЕШЕ СОПРУГ НА ЕСМА?

Posted by Gledy Network on среда, 23 март 2016

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сè е подготвено за големиот концерт на „Ил Диво“ во Скопје

Веќе добро знаете дека интернационалната музичка светска атракција, „Ил Диво“, оваа година ќе ги одржи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!