Почетна / МК Сцена / „Кој да ми пее“ од Каролина нов хит меѓу народот

„Кој да ми пее“ од Каролина нов хит меѓу народот

 

Во саботата започна музичкиот маратон на Каролина Гочева, односно концертната промоција на новиот албум „Македонско девојче 2“. Вчеравечер се случи вториот концерт, а вечерва се очекува третиот, Каролина ќе одржи вкупно шест концерти до 25. февруари.

Она што е хит моментално од нејзиниот нов албум е песната „Кој да ми пее“ со која таа го започна концертот. Самата Каролина и нејзините соработници неколку пати споменаа дека оваа песна е најубавото парче од новиот албум. Вчера на видео сервисот Youtube како порачана се појави оваа песна за сите оние кои што сеуште не биле на концертот и не го имаат албумот во своите раце. Песната е хит на социјалните мрежи.

За да ја слушнете песната одете на следниот линк, бидејќи корисникот забранил споделување на ова видео.

 

Каролина Гочева – Кој да ми пее

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ретро интервју со Каролина : Убавината ја чувам во душата

Ретро интервју со супербрендот Каролина објавено во дневниот весник Дневник пред 24 години. Навистина времето …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!