Почетна / Забава / Жељко Јоксимовиќ на голем концерт во Охрид

Жељко Јоксимовиќ на голем концерт во Охрид

 

Мастер Тим Продукција со огромно задоволство ви го најавува настанот број 1, кој сигурно ке го одбележи летово.

 

 

Миленикот на сите генерации, човекот кој два пати е морален победник на „Евровизија“, Жељко Јоксимовиќ на голем спектакуларен концерт. Охрид 3-ти август, сабота – Стадион Билјанини Извори. Една од најголемите Балкански ѕвезди доаѓа во полн состав заедно со неговиот Тексас бенд.

На концертот кој ке трае повеке од два ипол часа, ке се отпеат најголемите хитови како „Љубави“, „Није љубав ствар“, „Лане моје“, „Девојка“, „Либеро“, „Дрска жено плава“, „Вретено“ и многу многу други. Моментално Жељко е актуелен со неговата најнова песна „Лудак као ја“ која е во модерен хаус стил.

Концертот во Охрид е дел од неговата актуелна турнеја, низ Европа. Билетите за концертот ке бидат пуштени во продажба следната недела, за кои благовремено ке добиете информација. Организатор на концертот е МАСТЕР ТИМ ПРОДУКЦИЈА.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петар Грашо со трет концерт со симфониски оркестар во Скопје

Концертите на Петар Грашо предизвикаа огромен интерес кај македонската публика како за никој досега, барањата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!