Почетна / Забава / Евровизија / Евросонг во шопинг центар!

Евросонг во шопинг центар!

 

 

Шопинг нема, Евросонг се одржува!

 

 

Грците вчеравечер го одржаа националниот избор за песна на Евровизија – во трговски центар! Целата организација беше спонзорирана од Sony Greece наместо од државната телевизија. Нашите соседи немаат пари тоа е и повеќе од јасно, а според коментарите на фановите немаат ни голема шанса за победа оваа година, бидејќи очигледно ќе се претстават мизерно откако веќе им падна репутацијата во цела Европа. Досега 36 европски држави ги одбраа своите песни за најголемиот фестивал, останаа само уште шест.

 

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!