Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / Еве ја српската Кончита Вурст, односно Бане во новата улога во ТЛЗП

Еве ја српската Кончита Вурст, односно Бане во новата улога во ТЛЗП

 

За неколку часа ќе ја дочекаме седмата епизода од најпопуларното балканско шоу „Твоето лице звучи познато“!

 

 

Бане Мојичевиќ, кој според многумина важи за најголемиот фаворит во тековната втора сезона од шоуто, доби наизглед лесна задача – тој ќе ја имитира победничката на минатогодишната „Евровизија“, Кончита Вурст!

Со оглед на тоа дека посветено ја подготвува секоја своја имитација, листот со текстот на песната Rise Like A Phoneix, која ќе ја изведе вечерва, го држеше во рацете додека шминкерите и маскерите му ја подготвуваа маската. Едвај чекаме да го видиме неговиот настап!

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!