Почетна / Забава / Евровизија / Видео | Промовиран евровизискиот спот на Даниел Кајмакоски

Видео | Промовиран евровизискиот спот на Даниел Кајмакоски

 

Македонија доби и евровизиски спот

 

 

Денеска беше објавен спотот за македонската претставничка песна на претстојната Евровизија, „Autumn Leaves“ (Лисја есенски) на Даниел Кајмакоски.

Музиката и текстот на англиската верзија на песната ги потпишува Швеѓанецот Јоаким Персон, додека за аранжманот и продукцијата се на Роберт Билбилов.

 

 

Даниел ќе настапи на првата полуфинална вечер на 60. издание на популарниот музички фестивал на 19 мај. Големото финале е закажано за 23 мај.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тик ток сензацијата Teya Dora ќе ја претставува Србија на Евровизија

Тик ток сензацијата Татјана Павловска од Бор или Teya Dora, позната по хит баладата “Џанум”, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!