Почетна / Филм / Бокс офис 16.03 – 18.03

Бокс офис 16.03 – 18.03

Американски бокс офис за викендот (16.03 – 18.03)


 

1. 21 Jump Street ($36,302,612) вк заработка: $36,302,612
2. Dr. Seuss’ The Lorax ($22,764,760) вк заработка: $158,387,775
3. John Carter ($13,569,795) вк заработка: $53,227,248
4. Project X ($4,044,159) вк заработка: $48,170,005
5. Act of Valor ($3,733,697) вк заработка: $62,454,066
6. A Thousand Words ($3,632,932) вк заработка: $11,985,753
7. Safe House ($2,716,795) вк заработка: $120,209,890
8. Journey 2: The Mysterious Island ($2,388,320) вк заработка: $94,994,006
9. Casa de mi Padre ($2,287,239) вк заработка: $2,287,239
10. This Means War ($2,141,760) вк заработка: $50,541,542

Премиерни филмови за: 30-ти март

 

Трејлер:

 

Трејлер:

 

Трејлер:

 

Трејлер:


 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Тома“, филмот кој сруши рекорди и за Бадник на МРТ 1

Вечерва, 6 јануари, со почеток во 21 часот, Македонската телевизија уште еднаш ќе го понуди …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!