Почетна / Забава / Актерите од шпанските серии снимија новогодишна честитка

Актерите од шпанските серии снимија новогодишна честитка

 

Актерите на Телевиса снимија новогодишна честитка

 

Познатите актери од мексиканските серии, традиционално и оваа година снимија новогодишно видео со кое им ја честитаат Новата година на своите гледачи и фанови низ целиот свет. Без сомнеж, изгледа многу убаво, многу весело, топло, новогодишно.

 

 

Како дел од познатите актери, се појавуваат Лаура Запата, Давид Цепеда, Ана Мартин, Алехандра Барос, Маите Перони, Силвија Наваро, Хосе Рон, Азела Робинсон, Даниела Кастро, Ерик Елијас, Викторија Руфо, Кристијан Меиер, Хулиан Хил, Ерика Буенфил, Сузана Гонзалес, Дана Гарсија, а тука се и ѕвездите на новата теленовела која започнува на локалните телевизии, Анжелик Бојер и Себастијан Рули. Сите овие се дел од мексиканската ТВ куќа “Телевиса”, кои во 2014 година имаше ангажман за неа и снимиле некоја теленовела.

Погледнете и сами за што се работи:

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ара Маликиан во Скопје – концерт во „Македонска филхармонија”

На 18-ти октомври во Скопје, со почеток од 21 часот, на сцената во „Македонска филхармонија” …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!