Почетна / Забава / Late Night Shopping е уште еден успешен настан на Skopje City Mall

Late Night Shopping е уште еден успешен настан на Skopje City Mall

 

Најголемото дводневно шопинг искуство, кое беше реализирано на 3ти и 4ти јули 2015 година, го доживеаа сите посетители на најголемиот шопинг центар во Македонија, Скопје Сити Мол.

 

 

Веќе дел од традицијата на молот, Late Night Shopping искуството оваа година беше збогатено со многу музика, многу забава, модна ревија, Style Hunting со најпознатите македонски модни блогерки и многу дополнителни активности и изненадувања.

Ова беше настан од светски размери кој не се пропушта. Уште еден во низата на успешни настани на Skopje City Mall, кој докажува дека светските модни трендови се возможни и кај нас.

 

{gallery}scmfinalno{/gallery}

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!