Почетна / МК Сцена / Каролина донираше 60.000 денари за настраданите од поплавите

Каролина донираше 60.000 денари за настраданите од поплавите

 

Хуманоста не познава граници, Македонија сплотена

 

Македонската мега ѕвезда Каролина Гочева донираше 60000 денари за настраданите семејства од поплавите во Скопско.

“Нема зборови со кои може да се искаже сочувство до семејствата кои изгубија свои блиски во поплавата која му се случи на Скопје. Тоа со ништо не може да се надомести. Сепак, сега е време кога треба да сме единствени и секој треба да помогне колку што може и како што може за да им помогне на настраданите.” – соопшти Каролина.

 

 

По големата трагедија што и се случи на Македонија, Гочева од самиот старт даде поддршка на добротворната акција за помош на настраданите преку постојани објави на социјалните мрежи на кои броеви треба да се донираат средства.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владо Јаневски во Охрид – концерт на 10 август во „Антички театар”

После 6 распродадени концерти во Скопје, Владо Јаневски ќе одржи концерт на еден од дефинитивно …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!