Почетна / Сапуници / Видео | Вљубениот ерген и Дефне пејат во дует во новиот турски филм

Видео | Вљубениот ерген и Дефне пејат во дует во новиот турски филм

Дефне и Омер запеаа заедно

Омилениот турски актерски пар, Бариш Ардуч и Елгин Санџу повторно заедно. По големиот успех на романтичната комедија “Вљубениот ерген”, турските продуценти решиле повторно да ги ангажираат слатките Омер и Дефне во ново играно остварување.

Овојпат, не се работи за телевизиска серија, туку за филм. “Време на среќа” се вика филмот во кој повторно заедно во главни улоги се појавуваат Ергенот и неговата Дефне.

За улогата во новиот филм, Вљубениот ерген заработил 2.000.000 турски лири, а пак Дефне околу 700.000 лири.

Медиумите сметаат дека ова е огромна сума платена за двајцата актери во споредба со малата заработувачка која ја има филмот по премиерата.

Во продолжение слушнете го нивниот заеднички дуетски настап во филмот и уживајте :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Дива“ на Сител е верена со познатиот Охриѓанец од НБА лигата

Секоја вечер на Сител телевизија се емитува новата хит серија од далечните вилаети и подзаборавени …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!