Почетна / Забава / Ѕвездите на Х Фактор го разбудија Кратово на Златни денови

Ѕвездите на Х Фактор го разбудија Кратово на Златни денови

 

Вчеравечер Кратово гореше од позитивна атмосфера, насмевки, многу музика и убави моменти. Даниел Кајмакоски, Ѕвездите на X-Фактор Адриа, Блага Петреска, Ефто Пупиноски, Виолета Томовска, Куку Леле, беа само дел од комплетната слика за одлична забава на Златни денови Кратово.

 
 
 
Вечерва на сцената на Златни денови Кратово ќе настапат Бајага и Инструктори, Елена Ристеска, Чалгија Саунд Систем, а забавата после полноќ ќе продолжи на отворен базен во Кратово со Дј Нести, Дј Жак и Дј Кокс.
 
 
 
 
Забавата во Кратово е во полн ек. Сите правци викендот водат во градот под кулите и мостовите. Посетете ја и официјалната Фејсбук Фан страница со сите фотографии од вечерта.
 
 
 
 
 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Македонецот од Гранд сними кавер на балада од Тоше

Македонскиот пејач кој повторно го гледаме во најпопуларното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Стефан …

error: Содржината е заштитена!