Почетна / Сапуници / Фото | Бали Бег прогласен за маж на годината

Фото | Бали Бег прогласен за маж на годината

 

Популарниот турски актер Бурак Озчивит се приклучи на неговата убава колешка Меријем Узерил, која е прогласена за најжена на годината.

 

 

Познатиот турски актер и миленик на женската популација Бурак Озчивит, ќе биде прогласен од страна на магазинот „GQ“ за најмаж во Турција. Озчивит, кој ја игра улогата на Бали Бег во серијата „Величествениот“, ќе и се придружи на ѕвездата Меријем Узерил, која неодамна беше именувана за најжена на годината од страна на истиот магазин.

 

 

Инаку, Бурак во 2005. година го освои второто место на натпревар за најдобар модел во светот, но таа работата никогаш не го привлекувала, како и глумата. Како што вели тој, случајно заскитал во светот на актерството и таму се укотвил. Неговата голема љубов се фудбалот и старите автомобили.

 

{gallery}112012/burak-cq{/gallery}

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Запознајте ја убавата Гркинка Мелина од серијата „Бруско“

Хит серија за хит лето. Од понеделник до петок на телевизија Сител ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!