Почетна / ФОТО / Таа плаче по својот татко, светот плаче за неа!

Таа плаче по својот татко, светот плаче за неа!

 

Една невеста која плаче на гробот на својот татко. Оваа фотографија го обиколи светот и натажи многу луѓе.

 

 

Пејџ Единг на денот на својата свадба ја замолила фотографката да одат на гробишта пред да продолжат со прославата. Тогаш таа клекнала пред гробот на својот татко и тажно заплакала. Фотографката Кери Виринга на почетокот не сакала да ја сподели фотографијата бидејќи тоа бил многу интимен момент. Откако добила дозвола од Пејџ, таа ја објавила на својата страница на Фејсбук.

„Не сум плачка, тоа го знаат оние кои ме познаваат, но кога падна на колена, солзи ми потекоа по лицето. Благодарам што ми дозволивте да бидам дел од овој прекрасен ден“, напиша Кери кога ја сподели фотографијата. Освен што предизвика бура на емоции, оваа фотографија доби и низа негативни коментари.

извор: Курир

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Лила Филиповска конечно откри со кого го дели креветот

Во последното издание од “Пет за пет” на Алфа телевизија, гостинка беше познатата водителка Лила, …

error: Содржината е заштитена!