Почетна / Телевизија / Саше Политико наскоро на АТВ со нова дебатна емисија

Саше Политико наскоро на АТВ со нова дебатна емисија

 

Саше Ивановски повторно менува телевизиски канал. По емисијата „Политико“ на Наша ТВ и продолжување на емисијата со друго име на ТВ Сонце, сега ќе се појави со дебатна емисија на АТВ. Проектот е наречен „Прес Центар“, а ќе се емитува секој ден и тоа во понеделник и вторник од 21 до 23 часот и среда, четврток и петок од 19 до 21 часот. Емисијата во Скопје ќе се емитува во живо со телефонски јавувања, а на локалните телевизии во Штип, Струмица, Прилеп, Битола, Куманово, Тетово и останатите градови ќе биде прикажувана со еден ден задоцнување.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Станете дел од играната продукција на Алфа, погледнете што се бара

За потребите на играната продукција, Алфа Телевизија вработува: – Актери – 6 (Мажи и жени …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!