Почетна / Забава / Панче Јанковски сними нова песна – „За тебе дадов се“

Панче Јанковски сними нова песна – „За тебе дадов се“

Панче Јанковски деновиве го промовираше неговиот нов сингл кој носи наслов „За тебе дадов се“. Музиката, текстот и аранжманот авторски комплетно го потпишува продуцентот Зоран Алексиќ, а се снимаше во Sky Eye Entertainment продукција. Панче летово планира да го помине работно, со живи настапи низ летните туристички места во Македонија!

Во продолжение слушнете ја неговата песна.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | ЗЏМ Биг-Бендот и маестро Фајгл ја наполнија Филфармонија

Настанот „RADIOHEADJAZZ!“ привлече голем број на музички вљубеници кои во саботата вечерта, на 30 ноември, …

error: Содржината е заштитена!