Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / Македонците распалија по учесниците во ТЛЗП, Твитер вриеше од коментари

Македонците распалија по учесниците во ТЛЗП, Твитер вриеше од коментари

 

Најдобрите твитови од 23.11.2014  #тлзп

 

Еве како македонските креативни твитерџии ја коментираа седмата епизода од втората сезона на „Твоето лице звучи познато“. Веќе знаете дека Елена Ристеска настапи со имитација на Џеси Џеј, Бане одби да облече фустан и разочара со својата имитација на Кончита Вурст, а Окановиќ ги насмеа сите со своето тверкање во улога на Ники Минаж.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!