Почетна / Забава / Еros Ramazzotti доаѓа во Скопје со досега невидена продукција

Еros Ramazzotti доаѓа во Скопје со досега невидена продукција

Еros Ramazzotti и неговиот тим во Скопје носат опрема каква што досега не е видена на овие наши простори. Подготвени и тие, подготвени и ние за она што следува – големиот концерт во организација на единствената Авалон продукција.

Освен звукот, светлото и видеото (кое сам го носеше и Lenny Kravitz оваа година), Еros во Скопје носи и своја бина, специјално дизајнирана за оваа турнеја. Имресиите од сите негови концерти на оваа турнеја се дека ваков спектакл ретко се гледа во затворени простори.

Во продолжение, погледнете како изгледаат концертите на Еros Ramazzotti на промотивната турнеја „Vita Ce N’è“.

НАЈРЕАЛНО: EROS RAMAZZOTTI ВО СКОПЈЕ ДОАЃА СО НАВИСТИНА НЕВИДЕНА ПРОДУКЦИЈА НА БАЛКАНСКИТЕ ПРОСТОРИ!Драги пријатели,На две недели од концертот на Еros Ramazzotti во Скопје, време е накратко да Ви претставивме на каков спектакл ќе присуствувате. Имено, како што стои во насловот, Еros Ramazzotti и неговиот тим во Скопје носат опрема каква што досега не е видена на овие наши простори. Освен звукот, светлото и видеото (кое сам го носеше и Lenny Kravitz оваа година), Еros во Скопје носи и своја бина, специјално дизајнирана за оваа турнеја. Имресиите од сите негови концерти на оваа турнеја се дека ваков спектакл ретко се гледа во затворени простори. Во продолжение, погледнете како изгледаат концертите на Еros Ramazzotti на промотивната турнеја „Vita Ce N’è“.Преостанатите влезници за концертот може да ги најдете во Avalon ticket shop во ГТЦ, Skopje City Mall, цвеќарница „Розе“- Веро 2, продажната мрежа на Авалон низ Македонија и онлајн на www.avalon.mk . Се гледаме на 30-ти септември во А1 Арена!Авалон Продукција

Gepostet von Avalon Produkcija am Montag, 16. September 2019

Преостанатите влезници за концертот може да ги најдете во Avalon ticket shop во ГТЦ, Skopje City Mall, цвеќарница „Розе“- Веро 2, продажната мрежа на Авалон низ Македонија и онлајн на www.avalon.mk .

Се гледаме на 30-ти септември во А1 Арена!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интимен концерт на „Фрајле” на 16-ти март во „Македонска филхармонија”

ористејќи ги своите три гласа, маркантната појава и различниот сензибилитет, членките на новосадскиот бенд „Фрајле” …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!