Почетна / Живот / Данските агенти откриваат: „Цеца е мета на албански терористи“

Данските агенти откриваат: „Цеца е мета на албански терористи“

 

Фолк пејачката мета на мафијата ?

 

Како што пишуваат српските медиуми, меѓу кои и Курир и Srbijadanas, Цеца е мета на албански терористи кои сакаат да ја убијат. Сето тоа се должи на тоа што била сопруга на покојниот Аркан Ражњатовиќ, за чија смрт се уште се шпекулира со разно разни теории на заговор.

 

 

Минатата недела Цеца беше во Данска, каде имаше свој настап. Како што открива Kurir, таа таму била сместена во најелитниот хотел и опкружена со специјалните служби на безбедносно информативната служба ПЕТ. Затоа што се работи за голема фолк дива, во Копенхаген ја чувале специјалци, загрижени за нејзината безбедност во земјата каде царува албанската мафија.

 

 

Светлана не сакала да ги искоментира шпекулациите за телохранителите, сметајќи дека сето тоа е излишно за коментар во споредба со музиката која ќе ја пее на крштевката во Данска.

По Данска, Цеца ја чека голем концерт и во Скопје, закажан за 25 март.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Прошетка низ Сончев систем” – астрономски час за деца

Платформата за едукација на деца и млади „Училница“, организира бесплатна, еднодневна работилница по астрономија за …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!