Почетна / Живот / Дали се почитуваат активните мерки за заштита од Ковид 19

Дали се почитуваат активните мерки за заштита од Ковид 19

Две слики – 2000 зборови не доволни за да се објаснат спроведените мерки за “заштита” на граѓаните во Штип!

Штипските конфекциски работници веројатно најмногу се осудени на милост и немилост, претворени во “робови”, а живеат како во “логори”, секојдневно се изложени на опасност од загрозување на сопственото здравје и живот.

Овие две фотографии од денес, веројатно ја претставуваат и крупната слика на изминативе денови, очигледно е дека растојание нема ниту од 2 центиметри, а не пак од 2 метри.

Упатуваме повик до надлежните .. делувајте сега, прашање на време е кога ваквото “иживување” на работникот ќе премине во трагедија!

Извор: facebook.com

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Четири главни теми на претстојната конференција за е-трговија

Петок, 11 ноември е датумот резервиран за 5. јубилејно издание на најголемиот настан за е-трговија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!