Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / Видео | Што ќе имитира Елена Ристеска во полуфиналето на ТЛЗП?

Видео | Што ќе имитира Елена Ристеска во полуфиналето на ТЛЗП?

 

Во недела не очекува вистинска телевизиска забава, бидејќи дојде време за полуфиналето на најгледаното шоу „Твоето лице звучи познато“. Полуфиналето исто како и финалето ќе се емитуваат во живо на Сител телевизија во 21 часот.

 

 

Елена Ристеска претходната епизода доби задача да ја имитира пејачката Сија, со оглед на тоа дека оваа пејачка е најпозната по својот хит „Chandelier“ веруваме дека токму Елена ќе ја изведе токму оваа песна. Инаку, ѕвездите од „Твоето лице звучи познато“ беа дел и од снимањето на раскошната Новогодишна забава на Сител телевизија која се снимаше вчера. Не пропуштајте го првото издание на ТЛЗП во живо на Сител телевизија.

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!