Почетна / Забава / Видео | Премиерно спотот за “Два света” на Јоксимовиќ

Видео | Премиерно спотот за “Два света” на Јоксимовиќ

 

По вчерашната прес конференција на Жељко Јоксимовиќ на која ги соопшти сите детали поврзани за концертите на 1,2 и 3 декември, српскиот пејач и кантавтор пред присутните новинари ги промовираше и двете нови видео изданија. Видео приказната за насловната песна од проектот “Два света” Ви ја испраќам во продолжение.

 

 

Влезниците за овие предновогодишни концерти на Јоксимовиќ во џез стил со Биг Бенд на сцена зад себе, веќе се пуштени во продажба. Цената на истите се движи од 1200 до 3000 денари а можете да ги најдете на стандардните продажни места: Југотон Рекордс, Пола Југотон, Розе Веро 2, билетарницата на Македонскиот Народен Театар и продажната мрежа на купикартизасе.
 
 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Авалон продукција не се откажува : Охрид повторно повикува!

Драги другари и другарки, Наша должност е да ви дадеме место и прилика сета неискористена …

error: Содржината е заштитена!