Почетна / Серии / Видео | Пред 27 години беше создадена „Чудовиштата во нашиот град“

Видео | Пред 27 години беше создадена „Чудовиштата во нашиот град“

Познатите човечиња со големи уши беа вистински телевизиски хит во деведесетите. Оние кои пораснале со програмите на МТВ со носталгија и задоволство се сеќаваат на “Чудовиштата во нашиот град”, серијата снимена точно пред 27 години.

Слатките човечиња се бореа против страшниот Црн Нерт, а капетанот Борила ги охрабруваше велејќи им „Лавови мои морски, тигрови мои океански, време е за борба“. Игор Џамбазов, Гоце Тодоровски, Владимир Дади Ангеловски, Ѓорги Колозов, Ванчо Петрушевски, Димче Мешковски, Синоличка Трповска се дел од великаните кои одбележаа едно златно време на домашната продукција на серии и кои оддушевија со улогите во Чудовиштата. Во продолжение, видео кое ќе не потсети на убавото детство :

Пред 27 години беше создадена костумираната серија„Чудовиштата од нашиот град“

Gepostet von Види Вака am Dienstag, 9. April 2019

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пред летните одмори, потсетување на „Фитнес“ на МТМ телевизија

Репризно емитување на рускиот ситком. Од понеделник, 9 мај во 21.50 часот, со повторна реприза …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!