Почетна / Телевизија / Видео | Антониа со првокласна изведба на „Две лири“ во „Ѕвездички“

Видео | Антониа со првокласна изведба на „Две лири“ во „Ѕвездички“

 

Антониа се пласираше во седмиот круг на “Ѕвездички”

 

Македонската учесничка во шоуто “Пинкови ѕвездички”, Антониа од Скопје, настапи во најновото издание на емисијата и уште еднаш покажа дека е веќе зрела и искусна пејачка, подготвена да застане цврсто на естрадната сцена. Во шестиот круг од шоуто, децата пејат по две песни на матрица, со подготвен сценски настап.

 

 

Првата песна што Антониа ја отпеа е антологиската “Две лири” од Каролина, по што жири комисијата занеме додека уживаше во нејзината интерпретација.

 

 

Втората песна беше “Feeling good” која ја изведе со танцувачка група.

 

 

Коментарите на жирито и целата емисија ќе ги гледаме во понеделник во 21.45 часот на Сител телевизија.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Операторите се заканија дека ќе ги исклучат македонските телевизии

По најавата на министерот Maнчевски за формирање фонд за финансиска помош на петте приватни телевизии …

error: Содржината е заштитена!