Почетна / Филм / Акција со Чак Норис во „Делта форс 2“ во недела, 7 мај на ТВ 24
Американски филм од 1990 година

Акција со Чак Норис во „Делта форс 2“ во недела, 7 мај на ТВ 24

Филмот започнува за време на карневалот во Рио де Жанеиро, кога тајната работна група предводена од неколку агенти на ДЕА спроведува надзор на приватна забава на која присуствува Кота. Тимот за надзор е нападнат од заседа и масакриран од убијците на Кота, кои се маскираат во карневалски изведувачи.

Поради фијаското во Рио, ДЕА бара поддршка од Делта форс на американската армија со цел да се инфилтрира во Сан Карлос. Ним им помага таен агент во наркокартелот на Кота.

Генералот Тејлор им наредува на полковникот Скот Мекој (Чак Норис) и неговиот заменик, мајорот Боби Чавез (Пол Пери) да го изведат Кота на суд.

Тие се претставуваат како патници на авиокомпанијата додека Кота е на пат за Женева за да ги депонира своите пари за дрога на сметка во швајцарска банка и можат да го фатат за време на краток интервал во кој авионот влегува во воздушниот простор на САД.

Сепак, нивните напори не се ништо бидејќи Кота лесно може да плати кауција и да избега. Кота решава да му се одмазди на Чавез со убиство на бремената сопруга на Чавез.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Данската историска романса „Кралска афера“ на 14 јуни на Телма

Во 1767 година, британската принцеза Каролин е венчана за лудиот крал на Данска, Кристијан VII. …

error: Содржината е заштитена!