Почетна / Филм / Вестерн трилерот „Омразената осумка“ на Тарантино вечерва на МРТ 1

Вестерн трилерот „Омразената осумка“ на Тарантино вечерва на МРТ 1

„Омразената осумка“ е осмиот по ред филм на Тарантино, чие дејствие е сместено десет години по Амиканската граѓанската војна и ги следи авантурите на Маркиз Ворен (Семјуел Л. Џексон), поранешен војник на Унијата и ловец на глави, заглавен од снежна бура во мал град во Колорадо.

По игра на случајност, го запознава Џон Рут (Курт Расел), кој ја превезува затвореничката Дејзи (Џенифер Џејсон Ли) и уште петмина кои ќе ја комплетираат „осумката“ од насловот на филмот.

14 јануари, 23 часот, прв канал на Македонската телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Викенд на Телма со филмови од филмскиот фестивал во Берлин

Во пресрет на Берлинале 2024-та … Празник за вистинските љубители на филмската уметност. Викенд на …

error: Содржината е заштитена!