РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Ново промо за Survivor

    Од 12-ти март на телевизија Сител стартува реалното шоу “Survivor”, уште еднаш потсетуваме дека будно ќе ги следиме случувањата и редовно ќе ве известуваме за истите. Подолу можете да го погледнете новото промо за новата сезона од реалното шоу.         Chris | ТВ Пакет   

Повеќе »

Ретро – Влае и водителките

    Овојпат ќе ве потсетиме на реалното шоу “Мисија” кое пред неколку години се емитуваше на ТВ А1, а воедно и ќе ве насмееме со откачената екипа од Влае што постојано беше присутна во вечерните изданија на шоуто, телефонски, се разбира. Се работи за неколку дечки од скопска населба …

Повеќе »

Бокс офис 02.03 – 04.03

  Американски бокс офис за викендот (02.03 – 04.03) 1. Dr. Seuss’ The Lorax ($70,217,070) вк заработка: $70,217,0702. Project X ($21,051,363) вк заработка: $21,051,3633. Act of Valor ($13,572,578) вк заработка: $45,111,9244. Safe House ($7,390,935) вк заработка: $108,355,4255. Tyler Perry’s Good Deeds ($7,047,061) вк заработка: $25,791,6936. Journey 2: The Mysterious Island …

Повеќе »

Теленовели САД – рејтинзи

    Гледаност за 05.03.2012 20:00Una familia con suerte: 3 693 000, 1.5(18-49)Una Maid in Manhattan: 1 467 000, 0.6(18-49) 21:00El Talisman: 2 999 000, 1.1(18-49)Flor Salvaje: 1 455 000, 0.6(18-49) 22:00La que no podria amar: 3 309 000, 1.2(18-49)Relaciones Peligrosas: 955 000, 0.4(18-49)   Гледаност на 06 март 2012 …

Повеќе »

Штрајк во Пинк 15

    Од 5-ти март вработените во Пинк 15 одлучија да ги напуштат своите канцеларии и да излезат на штрајк. Причината е веќе добропозната, телевизијата им должи 8 плати. Ниту една од надлежните институции досега не реагирала, па затоа работите излегоа од контрола. Неофицијално дознаваме дека македонската телевизија Пинк 15 …

Повеќе »

Црвена месечина 97

    Деведесет и седмо продолжение од вебновелата “Црвена месечина”   Беше пладне, а сонцето веќе беше високо на небото кога Алехандро се најде со својот автомобил на пат кон Мексико Сити. Со него беше и Дијана, која инсистираше да го придружува.– Навситина не треба да се откажеш од наследството, …

Повеќе »

Индиска наместо шпанска!

    Први добиваме информации, но и први се разочаруваме. ТВ Сител донесе одлука да ја укине латинo-американската теленовела “Триумф на љубовта”, на нејзино место се очекува индиска теленовела. Ова нималку не е потег за позитивна критика, бидејќи гледачите веќе се навлекоа на приказната за Марија и Макс. Укинувањето ќе …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!