Девојката од прозорецот

Последни новости

The Lorax

  2-ри март   Др. Су: ЛораксРежија: Крис Ренод (Despicable Me, Ice Age: The Meltdown)Сценарист: Кен Даурио (Despicable Me)Улоги: Дени ДеВито, Зак Ефрон, Тејлор Свифт, Ед Хелмс, Роб Ригл, Бети Вајт, Џени Слејтанимација   12 годишно момче е во потрага по единственото нешто кое ќе му овозможи да ја победи …

Повеќе »

Project X

    2-ри март Проектот XРежија: Нима НуризадеСценарист: Мајкл Бакал (Scott Pilgrim vs. the World)Улоги: Томас Ман, Оливер Купер, Џонатан Даниел Браун, Дакс Флејм, Бреди Хендер, Алексис Кнепкомедија   Од еден од режисерите на хит комедијата „Мамурлак“ може да очекуваме само забава. Овој пат не` водат во светот на најлудите …

Повеќе »

“TotalTV” воведе три Sport Klub HD канали

    Ајде малку да ги израдуваме и љубителите на спортот. Операторот “TotalTV” од 1-ви февруари во својата понуда ги вклучи каналите Sport Klub HD со широка палета од најдобрите спортски натпревари. Отсега корисниците на “TotalTV” можат да следат уште три спортски канали во HD квалитет, и тоа: Sport Klub …

Повеќе »

Христијан е сам на снегот

Eксклузвецот на Мак Мјузик Продукција, Христијан Тодороски- Кико го донесе снегот на неколку локации во Скопје и направи вистинска зимска идила за време на снимањето на неговиот најнов спот за песната Сам на снегот која неодамна беше промовирана во радио етерот и веднаш стана голем хит.    Во спотот кој …

Повеќе »

Кристијан Михајловски – Само еден ден (видео)

Младиот Кристијан Михајловски, кој и е познат на јавноста по неговото учество во втората сезона на шоуто „Мојата Ѕвезда“, вчера во преполното кафуле Паскучи во Скопје го промовираше видео записот за неговата прва песна „Само еден ден“. Интересна приказна за сеќавањата на една двојка која повеќе не е заедно, се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!