ТВ БИЛБОРД

Последни новости

Под сенката на врбите

    Сител најавува нова турска теленовела   “Под сенката на врбите” e турска теленовела во 80 епизоди, снимена од 2005-та до 2007-ма година. Во главната улога се јавува актерката која ја толкуваше Аси во истоимената популарна серија. Серијата зборува за големата љубов на сиромашниот Јилмаз и богатата Филиз, иако …

Повеќе »

Српски шунд наместо серии

    Изненадувањата од Пинк 15 не престануваат, нормално во негативна смисла. Од понеделникот, 5-ти март оваа самонаречена македонска телевизија без никакво известување ги укина мексиканските серии “Силата на судбината” и “Двоен живот” како и турската серија “Мирисот на пролетта”. Зар треба да се спомене што се понуди како замена …

Повеќе »

VIP Survivor – претставници

  Ви ги претставуваме учесниците на овогодинешното издание од реалното шоу “Survivor” кое годинава Србија го реализира во соработка со Хрватска и со Македонија. Преживувањето започнува во понеделник, ТВ Пакет редовно ќе ве известува за секој детал од ова популарно шоу, останете со нас и запознајте ги учесниците.   Александра …

Повеќе »

Нова серија на FOXlife

  Премиерно на FOXlife од 27-ми март во 20:55 часот “Допир” е новата серија во продукција на Fox. Серијата е создадена од креативното перо на Тим Кринг (креаторот на “Херои”), а во главната улога е популарниот Кифер Сатерленд (Џек Бауер од “24”).   Touch е впечатлива и разнолична драма во …

Повеќе »

Белорусија на Евровизија

    10/43  БЕЛОРУСИЈА Изведувач: LitesoundПесна: ‘We are the heroes”Второ полуфинале (24/05/2012) Верувам дека ќе се сложите оти евровизиска сезона без поголеми потреси и скандали во некои земји не е вистинска сезона, па затоа таман кога помисливме дека сезоната на националните избори се одвива мирно, Белорусите се погрижија да ги …

Повеќе »

Најголемиот сеирџија!

  Време е за ново освежување на вашата меморија. Пред неколку години на Македонската радио-телевизија сите го запознавме Џери Спрингер, американски шоумен кој ужива да гледа како гостите во неговото шоу меѓусебно се тепаат. Реално, бев премногу мал кога ова спектакуларно шоу се емитуваше во Македонија, моите не ми дозволуваа …

Повеќе »

Хурем Султан или Дру Баримор?

      Светот е голем, а многумина велат дека сите ние некаде имаме свој двојник. Некои ја имаат таа можност да ја видат личноста што е идентична со нив, но никој досега не истакнал соодветно објаснување за оваа мистериозна појава, никој не докажал зошто одредени личности кои не се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!