ТВ Лица

Директорот на Телма имал кавга со Лупевска околу вестите

Снежана Лупевска-Созен повеќе нема да ја извршува неформалната функција одговорен уредник на информативната програма на телевизијата Телма – пишува Фактор. Информацијата за Фактор ја потврдил и главниот и одговорен уредник и директор на телевизија Телма, Атанас Кировски. „Едноставно, станува збор за наши несогласувања околу тоа кој треба да ги пишува …

Повеќе »

Новинарката Наташа Стојановска со трансфер од ТВ 24 во Телма

Новинарката Наташа Стојановска од сега ќе ја гледаме во информативната програма на телевизија Телма. Уредничката на ТВ 24 станува дел од политичката дебатна емисија “Топ тема” на Телма, која се емитува од понеделник до петок во 19.15 часот. По претходното новинарско искуство во А1 и Алсат, следуваше ТВ 24 за …

Повеќе »

Коровешовска ќе биде главен уредник на информативната на Алфа

Искра, доктор на комуниколошки науки, од сега е главна уредничка на информативната програма на телевизија Алфа. Новинарката досега ја знаеме како водител на отвореното студио на Алфа, а претходно искуство има и во А1 телевизија и во Дненвик. – Од денеска мојата улога е одговорноста за вестите на Алфа телевизија. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!