Почетна / Серии / 15 обновени серии

15 обновени серии

CBS обнови петнаесет серии!


 

Од CBS одлучија да не го чекаат мај и мајските upfront-и па така им ги скратија маките на фановите на бројните серии и обновија дури 15 од оние на нивниот распоред. Меѓу продолжените серии се најде и миленичката на критичарите – The Good Wife, потоа два ситкома, Mike & Molly и 2 Broke Girls и две реални шоуа Undercover Bass и The Amazing Race кои му се придружуваат на веќе обновениот Survivor. Што се однесува до драмите, зелено светло за нова сезона добија NCIS, NCIS: Los Angeles, Hawaii Five-0, Blue Bloods, Person of Interest, Criminal Minds, CSI и The Mentalist. За следната сезона исто така обновени се и сезоните на магазините 60 Minutes и 48 Hours Mystery. The Big Bang Theory и How I Met Your Mother се наоѓаат на половина сезона и имаат повеќегодишна обнова.

Во пописот на обновени серии недостигаат само неколку. Тука не ги видовме Two and a Half Men, чија судбина зависи од Ештон Качер, кој сеуште не го продолжил својот договор за нова сезона. Од драмите, преостануваат новодојдените Unforgettable и A Gifted Man, но и популарните CSI spinoff-и  од Мајами и Њујорк. Непозната е судбината и на Rob и Rules of Engagement. Се очекува дека некоја од овие серии сепак ќе биде спасена, најверојатно CSI: Miami и Rules of Engagement. A Gifted Man и CSI: New York немаат речиси никаква шанса за опстанок.

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Белгиската верзија на познатата „La casa de papel“ на Сител по полноќ

Од понеделник до петок во 00.30 часот на Сител место “Тhe Librarians” ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!