Почетна / Забава / Шпанскиот суперстар диџеј Пако Осуна на 25. февруари доаѓа во Скопје

Шпанскиот суперстар диџеј Пако Осуна на 25. февруари доаѓа во Скопје

 

На 25-ти Февруари во Скопје за првпат доаѓа техно великанот, шпанскиот суперстар диџеј Пако Осуна. Пако е еден од најбараните и најреспектираните светски диџеи во моментов, а свој диџеј сет ќе има во „Вип Арена Борис Трајковски“. Како македонска поддршка  пред Осуна ќе настапи нашиот најдобар диџеј Никифор, а од „Сан продукција“ ветуваат и најдобар саунд систем, ласер шоу, лед скринови и многу повеќе за одлична забава на светско ниво.

 

Карти за настанот може да се набават во „Пола Југотон“ по цена од 500 денари и на продажните места на kupikartizase.com 

Забавата ќе започне во 22:30, а ќе трае се до раните утрински часови. 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лидија Вукичевиќ: Не сакав и не се соблеков пред Никола Којо

Иако длабоко загази во шестата деценија од својот живот, актерката Лидија Вукичевиќ и понатаму важи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!