Почетна / Телевизија / „Фчерашни новости“ се селат на нова фреквенција

„Фчерашни новости“ се селат на нова фреквенција

ТВ Пакет неофицијално дознава – популарната ТВ емисија “Фчерашни новости” од септември ја менува фреквенцијата. Имено, првите три сезони беа емитувани на Телма телевизија и благодарение на интересните скечеви, актуелната политичка ситуација и преработките на музичките хитови, емисијата наиде на добар прием кај публиката.

Четвртата сезона, сепак нема да се емитува на телевизија Телма, туку на сосема друга национална фреквенција. Изминатиот период, тимот на Фчерашни организираше и кастинг за избор на нови членови во екипата.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Операторите се заканија дека ќе ги исклучат македонските телевизии

По најавата на министерот Maнчевски за формирање фонд за финансиска помош на петте приватни телевизии …

error: Содржината е заштитена!