Почетна / ФОТО / Фото | Фраерите од „Судбината на Фатмаѓул“

Фото | Фраерите од „Судбината на Фатмаѓул“

 

Причината поради која турската серија „Судбината на Фатмаѓул“ го освои Балканот и е најгледана телевизиска програма во Македонија не е само ексклузивноста на приказната, удел во популарноста на оваа серија меѓу младите имаат и убавите актери.

 

 

Покрај актерката која што ја толкува Фатмаѓул, за која веќе пишувавме, тука се и оние момци на кои жените плакнат очи додека ја гледаат серијата.

 

Во приказната повеќето од нив имаат негативни улоги, но во приватниот живот се вистински ангели. Во прилог се неколку фотографии од турските актери Енгин Акурек, Каан Ташанер, Енгин Озтурк и Бугра Гулсоу коишто ги толкуват улогите на Керим, Ердоган, Селим и Вурал. Еден од овие актери набрзо ќе го гледате и како син на Хурем во „Величествениот“.

 

 

{gallery}122013/fraeri{/gallery}

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Утка“ на веб страната на Сител : Во Косово 14 починати починале?

На 27 ноември во Косово починале 14 лица заболени од Ковид 19. Телевизија Сител ја …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!