Почетна / Живот / Фото | „Сити Галери“ со новогодишен лик

Фото | „Сити Галери“ со новогодишен лик

 

Завчера во Скопје на булевар Партизански одреди беа забележани екипи што започнаа со подготовките за новогодишното украсување на градот, а трговскиот центар Сити Галери на плоштадот Македонија блесна уште вечерва. Традиционално поставена e светлечка завеса во небесно сина боја. Граѓаните ја поздравуваат одлуката на градот што годинава празничната декорација се поставува токму навреме. Празници се ближат!

 

фото: Фејсбук

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прва ретроспективна изложба на Дороти Пачкова во Куманово

Петок, 29 Октомври, 2021 година, 14 часот, НУЦК Трајко Прокопиев, Куманово – прва изложба на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!