Почетна / Живот / Фото | Градот Скопје оваа есен ќе замириса на хризантеми

Фото | Градот Скопје оваа есен ќе замириса на хризантеми

 

Најголемиот расадник на хризантеми и љубилици во Скопје, популарниот “Супер гарден“, ја отвори есенската сезона за своите потрошувачи. Хризантеми во сите бои и зимски љубичици кои во моментов се светски тренд, станаат хит во Скопје. Еве можност да си го разубавите балконот или дворот со овие прекрасни цвеќиња кои ги има во сите бои.

 

Од “Супер гарден“ велат дека целта им е да го разубават секој дом, а цвеќето да донесе позитивна енергија во градското сивило. Сопственикот Игор Кузмановски додаде и дека намерно ја намалиле цената на хризантемите оти годинава посакал Скопје да замириса на хризантеми.Можете да си порачате на тел. 071 366 039 или на тел. 078 341313 .

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт под свеќи за прв пат во Македонска Филхармонија

Виртуозот на виолина Марио Хосен и „Профундис“ ја носат „Candlelight“ магијата во Македонија! Илјадници свеќи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!