Почетна / Серии / Финалето на „Мојата тажна песна“ е вечерва

Финалето на „Мојата тажна песна“ е вечерва

 Серијата којашто во текот на летниот период владееше во прајм-тајм терминот на Сител телевизија завршува вечерва.

Фераје е убава, паметна и чесна девојка која беше во потрага по својот син во темниот свет на лагите, злобата и омразата. Заработуваше така што пееше во еден ноќен клуб, се додека една ноќ не го запозна Јаман кој и го спаси животот. Таа ноќ засекогаш ги смени животите на Фераје и Јаман. Двајцата се вљубија еден во друг, но таа љубов беше забранета. Од една страна беа тајните на Фераје за нејзиното минато и работата како пејачка, а од друга страна беше семејството на Јаман кое не сакаше да ја прифати Фераје за снаа. Но токму во тоа семејство се криеше она што Фераје долги години го бараше. Нејзиниот син.

 

 

После многу трогателни ситуации дали конечно Фераје и Јаман ќе го најдат спокојот или приказната ќе заврши трагично. Гледајте вечерва веднаш по „Карадај“ на Сител.

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Без никаква најава и информација до гледачите, Алфа ја пушти „Фитнес“

Пред девет месеци, наголемо беше најавувана со секојдневни промоа. Сепак тогаш, руската комедија “Фитнес” не …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!