Почетна / Филм / Филмот на Хјустон

Филмот на Хјустон

 

Починатата дива имаше во план да се врати на филмското платно и тоа со улогата на мајка на три ќерки што имаат основано бенд пред кој стои голема и успешна иднина. Една од трите членки на бендот се вика Спаркл, по која всушност и филмот го доби името, а ја одглуми пејачката Џордин Спаркс, која за првпат во својата кариера добива филмска улога.

 

Витни Хјустон ја одглуми Ема, ликот жали за својата пропадната музичка кариера, а во трејлерот за филмот, починатата пејачка ја пее песната His Eye On The Sparrow. Хјустон се потпиша и како продуцент на овој филм, а “Sparkle” е инаку римејк на филмот од 1976-та година кој говори за девојките од бендот што имаат проблеми со дрогата и стекнатата слава.

Филмот во кината стигнува во август.

 

 

Chris | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кинеска акција и провокативна приказна викендов на Телма

сабота (13.02.2021), 19.15 часот – “Кунг фу јога” Легендата вели оној кој го поседува „Окото …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!